REFRESH

Handball » Yesterday » All Games

FRANCE: Starligue

06:00St. Raphael - Chambery Savoie 34:33
06:30Cesson - Limoges 33:29

GERMANY: Bundesliga

05:00Bergischer - Hannover-Burgdorf 26:29
05:00Erlangen - Wetzlar 26:27
06:30Balingen-W. - Rhein-Neckar 31:33

SPAIN: Liga ASOBAL

23:00Barcelona - Atl. Valladolid 42:27
03:30BM Sinfin - Granollers 25:38
05:00Morrazo Cangas - Nava 29:29
06:30Cuenca - Torrelavega 25:29

AUSTRIA: HLA

05:00Barnbach/K. - Linz 36:30
05:00Krems - HSG Graz 29:25
05:30Aon Fivers - Voslauer 34:36
05:30Bregenz - Fuchse 36:34

AUSTRIA: WHA Women

05:00Feldkirch W - Korneuburg W 29:28
05:00Ferlach/Feldkirchen W - MGA Handball W 36:22
05:00Fuchse W - Atzgersdorf W 23:21
05:00Graz W - Hypo NÖ W 19:42
05:00Stockerau W - St. Polten W 28:27
05:00Tulln W - roomz JAGS WV W 24:33

BELARUS: Division 1 - Losers stage

00:00Aist Kitaya - RGUOR-2006 41:31

BELGIUM: Division 1 - Losers stage

02:00Gent - Kortrijk 25:22
06:30Haacht - Eynatten-Raeren 36:30

BELGIUM: Division 1 - Winners stage

06:15Houthalen - Hubo Handbal 2 29:24
06:15Kraainem - Tournai 25:21
06:15Sasja KV - Lebbeke 32:27

BOSNIA & HERZEGOVINA: Premijer Liga

04:00Hercegovina - Izvidac 30:33
04:00Konjuh - Sloboda Tuzla 33:33
05:00Krivaja - Leotar 31:35
05:00Maglaj - Sloga Doboj 32:30
05:00Vogosca - Gorazde 28:27

CROATIA: Premijer liga - Championship Group

05:00Nexe - Varazdin 40:33
05:30Vinkovci - Porec 30:20

CROATIA: Premijer liga - Relegation Group

04:30KTC Krizevci - Moslavina 29:23
04:30Rudar - Trogir 28:28

CROATIA: 1. HRL Women

03:00PostponedZARK Split W - Sesvete W -:-
03:00Zrinski W - Osijek W 21:17
05:00Bjelovar W - Split 2010 W 22:34
05:00Rudar Labin W - Koka W 33:28
05:30Lok. Zagreb W - Podravka Vegeta W 22:24

CZECH REPUBLIC: Extraliga

03:00Brno - Malomerice 26:21
03:00Lovosice - Karvina 29:29
03:00Nove Veseli - Jicin 38:23
04:00Plzen - Dukla Prague 38:37
21:30Hranice - Zubri 24:32

DENMARK: Herre Handbold Ligaen

01:00Sønderjyske - Lemvig 31:26
02:00Ribe-Esbjerg - Skjern 26:32
02:00Ringsted - Bjerringbro/Silkeborg 30:25

DENMARK: 1. Division

01:00Koge - Tønder 25:32
04:30Odense - Grindsted 21:39

DENMARK: Kvindeligaen Women

00:00Herning-Ikast W - Silkeborg-Voel W 36:24
01:00Copenhagen W - Ringkøbing W 39:29
02:00Aarhus United W - Sønderjyske W 26:22
02:00Odense W - Esbjerg W 24:25
02:00Viborg W - Bjerringbro W 30:25
00:00Skanderborg W - Ajax Kobenhavn W 30:28

DENMARK: 1. Division Women

23:30Ringsted W - DHG W 37:24
01:00Sondermarkens W - HOJ W 30:29
00:00Fredericia W - Aalborg HK W 34:24

EUROPE: Baltic League

23:00Dragunas Klaipeda (Ltu) - Raasiku/Mistra (Est) 24:28
23:30Sviesa (Ltu) - ASK/LSPA (Lat) 30:24
01:00Dobeles Tenax (Lat) - Viljandi (Est) 24:24
02:00Granitas Kaunas (Ltu) - Polva Serviti (Est) 29:32
21:00Sviesa (Ltu) - Polva Serviti (Est) 29:31
23:00Dragunas Klaipeda (Ltu) - Viljandi (Est) 31:26
23:00Granitas Kaunas (Ltu) - ASK/LSPA (Lat) 31:29

EUROPE: BENE-League

05:00Houten - KRAS/Volendam 37:38
06:15Bevo HC - Eupen 32:26
06:15Hubo Handbal - Bocholt 31:40
06:15Sporting Pelt - Izegem 36:27
06:15Vise - Hurry-Up 34:23

EUROPE: MOL Liga Women

02:00Sala W - Dunajska Streda W 23:30
02:30HK Hodonin W - Pisek W 32:39
03:00Slavia Prague W - Poruba W 27:24
03:30Michalovce W - Plzen W 35:23
03:30Olomouc W - Zlin W 36:27
04:00Most W - Lazne Kynzvart W 33:27

FINLAND: SM-sarja - Losers stage

23:00ÅIFK - Dicken 25:26

FINLAND: SM-sarja - Winners stage

01:00GrIFK - BK-46 27:31
01:00Riihimäen Cocks - HIFK 36:28

FRANCE: Proligue

00:45Cherbourg - Caen 27:24

FRANCE: Division 1 Women

03:30Toulon W - Nice W 28:29
04:00Besancon W - Paris 92 W 28:22
05:30Achenheim Truchtersheim W - Metz W 24:34
06:00Merignac W - Saint Amand W 30:33
06:00Nantes W - Dijon W 32:27
06:30Plan de Cuques W - Brest Bretagne W 25:32

GERMANY: 2. Bundesliga

04:00Bietigheim-Metterzimmern - Huttenberg 39:27
04:00N-Lubbecke - Essen 27:28
04:00Vinnhorst - Hamm-Westfalen 24:34
05:30Coburg 2000 - Potsdam 30:31

GERMANY: 1. Bundesliga Women

02:00Buxtehuder SV W - Blomberg-Lippe W 27:29
04:00Neckarsulmer W - Bensheim-Auerbach W 32:33
04:00Zwickau W - Leverkusen W 26:35
05:00BVB Dortmund W - Solingen W 23:20
05:00Halle-Neustadt W - Metzingen W 23:30
05:30Bietigheim W - Thuringer W 27:27

GERMANY: 2. Bundesliga Women

04:00Kirchhof W - TuS Lintfort W 38:28
04:30Regensburg W - Fuchse Berlin W 26:25
04:30Rodertal W - Mainz W 33:25
05:00Göppingen W - Bremen W 33:18
05:00HSG Freiburg W - Waiblingen W 20:20
05:00Kurpfalz Baren Ketsch W - Grobenzell W 31:26
05:30Nurtingen W - Nord Harrislee W 27:26

GREECE: A1

23:00Olympiacos SFP - Ionikos 25:18
01:00A.S.E. Douka - Kilkis 27:28
01:00Pylaias - Aeropos Edessas 24:23
03:00Diomidis Argous - Panellinios 29:19
03:00PAOK - Zafeirakis 31:25

HUNGARY: NB I

01:30Gyongyosi - Veszprem 33:41
03:00Budakalasz - Balatonfuredi 27:21
04:00Dabas - Tatabanya 30:35
04:00Eger - PLER 28:24
04:00NEKA - Csurgoi 21:29
04:00Szeged - Veszpremi KKFT 42:28

ICELAND: Olis Deildin

01:00IBV Vestmannaeyjar - Afturelding 28:29
03:00Kopavogur - FH Hafnarfjordur 27:34
04:00Haukar - KA 25:28

ICELAND: Olis Deild Women

00:00Afturelding W - Fram W 20:31
01:00IR Reykjavik W - IBV W 20:27
02:00Haukar W - Ka Thor W 32:24
03:15Stjarnan W - Valur W 27:31

ITALY: Serie A

02:00Albatro - Trieste 27:18
04:00Carpi - Eppan 35:35
04:00Cingoli - Pressano 34:36
04:00Secchia Rubiera - Conversano 26:27
04:30Cassano - Bozen 28:24
04:30Sassari - Fasano 22:22
05:00Meran - Brixen 24:23

JAPAN: JHL Women

15:00Hokkoku Bank W - Prestige International Aranmare W 29:21
16:00Hiroshima Maple Reds W - Kagawa Bank W 29:32
16:00Osaka Lovvits W - HC Nagoya W 26:26
16:00The Terrace Hotels W - Sony Semiconductor Manufacturing W 28:32

LATVIA: Virsliga

23:00HK Ogre/Miandum - Vainode 41:21
23:00MSG/LAT - Latgols 41:30

LUXEMBOURG: AXA League - Relegation Group

06:15Rumelange - Bieles 39:19
06:15Schifflange - Museldall 39:25
06:15Standard - Mersch 31:22

LUXEMBOURG: AXA League - Winners stage

06:15Berchem - Esch 24:19
06:15Differdange - Diekirch 27:18
06:15Kaerjeng - Dudelange 35:45

NETHERLANDS: Eredivisie

06:00EHC - PSV Handbal 25:28
06:00Emmen - BFC 32:34
06:00Hellas - Feyenoord 25:21
06:45Hercules - Tachos 21:22
06:45Watersley - Quintus 23:32
06:55Arnhem - Dynamico 27:32
22:30Bevo HC 2 - Aalsmeer 2 28:25

NETHERLANDS: Eredivisie Women

05:00JuRo Unirek W - PSV Handbal W 36:26
05:00Quintus W - E&O W 33:22
05:00Veneco Velo W - Kwiek W 26:20
05:00Venlo W - Boer'n Trots Kaas W 38:27
05:00Vlug en Lenig W - KRAS/Volendam W 31:20
05:00Westfriesland SEW W - Amsterdam W 23:31

NORTH MACEDONIA: Superleague - Losers stage

02:30Kumanovo - Skopje 2020 32:26
04:30Prilep - Multi Esens 34:31
04:30Vardar Negotino - Eurofarm Pelister 2 24:23

NORTH MACEDONIA: Superleague - Winners stage

04:00Struga - Alkaloid 22:32
04:30Tinex Prolet Skopje - Butel Skopje 20:18
05:00Tikvesh - Vardar 1961 22:20

NORTH MACEDONIA: Superleague Women

23:30Struzanka W - Gjorche Petrov W 18:37
00:00Astibo W - Ovce Pole W 30:32
00:00Vardar SCJS W - ZRK Skopje W 29:24
00:30Shampion W - Gevgelija W 27:24
03:00Metalurg Avtokomanda W - Despina W 33:16
04:00Spartak W - Kumanovo W 23:29
05:30Pelister W - Cair W 24:33

NORWAY: NM Cup

01:00Haslum HK - Kolstad 26:33
03:00Elverum - Kristiansand 30:29
22:00Kristiansand - Haslum HK 36:31

NORWAY: NM Cup Women

23:00Storhamar W - Sola W 33:23
20:00Larvik W - Sola W 25:24
00:15Kristiansand W - Storhamar W 32:23

POLAND: Superliga

04:00Ostrow Wielkopolski - Legionowo 39:33

POLAND: Central League

01:00Zamosc - Szczecin 42:32
03:00Nielba Wagrowiec - GKS Zukowo 35:29
04:00Biala Podlaska - Slask Wroclaw 31:30
05:00Lodz - Legnica 33:35

POLAND: I Liga

23:30Koscian - Nowa Sol 27:25
00:00Real Astromal Leszno - Oborniki Slaskie 23:28
01:00Krakow - Konskie 32:28
02:00Bydgoszcz - Gwardia Koszalin 19:37
02:00Sambor Tczew - Wejherowo 25:35
03:00Jeziorak - Morag 35:33
03:00Wisla Plock II - Zwolen 29:31
03:30USAR Kwidzyn - Olsztyn 28:33
04:00Lider Swarzedz - Grunwald Poznan 24:30
04:00Ol.Grodkow - Wolsztyn 30:25
04:00Orlik Brzeg - SKPR Swidnica 25:26
04:00Ostrowiec - Chrzanow 34:33
04:00Swiebodzin - Zielona Gora 32:26
04:00Szczypiorniak Olsztyn - Oborniki 18:33
04:00Zagiew Dzierzoniow - Katy Wroclawskie 29:47
04:30Pabianice - Konin 33:19
05:00UW Warszawa - Trojka Ostroleka 39:22
05:30Nowe Piekuty - Warszawianka 25:36

POLAND: Superliga Women

02:00Koszalin W - Kalisz W 31:25
04:00Gniezno W - JKS Jaroslaw W 30:28
04:00Piotrcovia W - Galychanka Lviv W 34:18

POLAND: Central League Women

01:00Legnica W - Jelenia Gora W 30:29
03:00Sosnica Gliwice W - Sambor Tczew W 28:31
05:00Kielce W - SPR Gdynia W 27:38

POLAND: I Liga Women

03:00Bukowsko Dopiewski W - KS Poznan W 20:23
03:00Olkusz W - Kobierzyce II W 41:26
03:00Rzeszow W - AZS AWF Warszawa W 33:29
04:00Radzymin W - SMS ZPRP Lublin II W 44:17
04:00SMS ZPRP Lublin W - Varsovia W 25:32
21:00UMCS Lublin W - San Jaroslaw W 44:14
22:00Koscierzyna W - ZPRP Kalisz W 33:24

PORTUGAL: Andebol 1

02:00Gaia - Sporting 23:36
02:00Vitoria SC - Madeira SAD 28:33
05:00Avanca - Vitoria 33:25
05:30Povoa - Belenenses 26:31
06:00Benfica - Aguas Santas 33:26

PORTUGAL: 1a Divisao Women

03:00Alpendorada W - ABC Braga W 17:31
03:00Gil Eanes W - Barros W 31:26
03:00Juvelis W - Colegio de Gaia W 19:18
03:00Madeira SAD W - CJ Almeida Garrett W 35:25
03:00Sao Pedro Sul W - Benfica W 18:31

ROMANIA: Liga Nationala

02:30Steaua Bukarest - Timisoara 29:27

ROMANIA: Romanian Cup Women

02:00Ramnicu Valcea W - CSM Bucuresti W 30:42

RUSSIA: Superleague Women - Losers stage

22:00Adyif W - Zvenigorod W 28:43
22:00Dinamo-Sinara W - Luch W 36:24

RUSSIA: Superleague Women - Winners stage

00:00Togliatti W - Krasnodar W 30:26

SERBIA: Superliga

04:00Dubocica - Vranje 35:23
04:00Proleter - Obilic Beograd 29:36
04:00RK Ub - Crvena zvezda 36:41
04:30Metaloplastika - Vojvodina 29:29
04:30Partizan - Radnicki 38:26
05:00Jugovic - Pancevo 21:26

SLOVAKIA: Extraliga

04:00Nove Zamky - SKP Bratislava 26:30
04:00Povazska Bystrica - Bojnice 41:31
05:30Martin - HK Kosice 28:28
05:30Presov - Topolcany 42:18

SLOVENIA: 1. NLB Liga

04:00Krka - Skofljica 37:23
05:00Gradec - Trebnje 30:29
05:00Loka - Jeruzalem Ormoz 23:22
05:00Slovan - Koper 21:25
06:00Celje - Ribnica 31:29

SLOVENIA: 1.A DRL Women

03:00Izola W - ZRD Litija W 21:23
04:00Aklimat Ptuj W - Velenje W 26:20
06:00Ajdovscina W - Ljubljana W 24:29

SOUTH KOREA: H League

15:00Doosan - Hanam 27:21
19:00Chungnam Athletic - SK Hawks 19:33

SOUTH KOREA: H League Women

17:00Incheon City W - Gwangju City W 20:17

SPAIN: Division de Honor Plata

04:00Eivissa - Guadalajara 28:25
04:30Agustinos Alicante - Cisne 28:28
04:30Alcobendas - Oviedo 27:27
04:30Mallorca - Antequera 28:25
05:00Malaga - Burgos 28:25
05:00Villa de Aranda - Novas 24:18
06:00Zamora - Barcelona II 32:36
22:00Caserio Ciudad Real - Horneo Alicante 37:29

SPAIN: Division de Honor Women

03:00Gran Canaria W - Guardes W 27:28
04:00Bera Bera W - La Calzada W 37:21
04:00Elda W - Malaga W 19:24
05:00Aula Valladolid W - Elche Mustang W 27:32

SWEDEN: Handbollsligan

02:00Savehof - Ystads IF 37:26
02:30Kristianstad - Malmo 29:23
03:00Hammarby - Onnered 29:26

SWEDEN: Allsvenskan

00:00Redbergslids - Tyreso 28:25
01:00Kungalvs HK - IFK Ystads 31:31
02:00Drott - Torslanda 29:37
02:15Anderstorps - Skanela 27:29

SWEDEN: Swedish Cup Women - Play Offs

23:30H 65 Hoor W - Önnereds W 25:22
02:00Savehof W - Kristianstad W 33:24
23:30Önnereds W - Kristianstad W 33:30

SWITZERLAND: NLA

04:00Zürich - Kriens 26:31
05:30Kadetten - Pfadi Winterthur 30:28

SWITZERLAND: SPL Women - Relegation

04:00Herzogenbuchsee W - Aargau Ost W 25:20

SWITZERLAND: SPL Women - Winners stage

06:30Amicitia Zurich W - Winterthur W 30:23
23:30Kreuzlingen W - Bruhl W 25:30

TURKEY: Superlig

00:30Spor Toto - Sakarya 33:36
02:00Izmir BB - Konya 32:28

REFRESH

Top Scores | AFL | League | Rugby | Cricket | Football | Tennis | Basketball | More sports »

Top

m.Flashscore.com.au service offers mobile handball live scores. This mobile version has different parameters than Flashscore.com.au website due to technical reasons.